KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15848079
*
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 19:57:50
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
11/12 17:43:36
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
*
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
Läs mer om Hadar Jönzén
nr 1584 8079
Hadar Jönzén
(1885-1977), Sverige
Oljemålning, Sydländskt motiv. Signerad. Olja på pannå, 45x54 cm, yttermått inklusive ram: 65x74 cm
Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 1.000 kr |
| Såld: | 600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 11/12 17:43:36 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hadar Jönzén
Hadar Jönzén, svensk mÃ¥lare född i Stockholm 1885, död 1977.Läs mer om Hadar Jönzén
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hadar jönzén olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländskt motiv
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, landskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8363 Oljemålning
Bengt Olof Andréen (1919-2016), Signerad. Olja på ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:42 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Skånegård. Sign..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12



